Gdańsk: Spotkanie w sprawie spamu

»
2006-04-20 14:00

W związku z kończącym się Miesiącem Przeciwdziałania Oszustom, a także ogólnej potrzebie informacji na temat spamu, Koło Naukowe Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na spotkanie poświęcone problematyce niechcianej korespondencji przesyłanej drogą elektroniczną - „SPAM, SPAM, lovely SPAM…”, które odbędzie się 20 kwietnia 2006, o godzinie 13:00.

Strona internetowa Koła Naukowego Prawa Własności Intelektualnej UG

Program:
Dr Wojciech Wiewiórowski (WPiA UG)
Podstawy prawne: uregulowania dotyczące tego problemu: co na ten temat mówią przepisy prawa polskiego oraz europejskiego?

Justyna Kurek (UOKiK)
Ochrona konsumenta przed spamem. Możliwości walki z niechcianą i niezamawianą korespondencją. Działalność UOKiKu dotycząca przeciwdziałaniu spamowi.

Piotr Waglowski (Instytut Nauk Prawnych PAN)
Jakie są realia? Co nas czeka? Co można zmienić? Podsumowanie.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość tego pola nie będzie publicznie dostępna.
  • Dopuszczalne tagi HTML: <a> <em> <del> <ins> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Rozpoczynanie akapitów i łamanie wierszy następuje automatycznie.
  • Użyj [# ...] by dodać automatycznie numerowany przypis dolny (footnotes).

Więcej informacji na temat opcji formatowania

CAPTCHA
Niestety spamerzy atakują, dlatego muszę się bronić.
4 + 3 =
Rozwiąż to proste zadanie matematyczne. Dla przykładu: 1+3 daje 4.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Członek Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji, ekspert w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego Ministerstwa Rozwoju, felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również Członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>