Gdańsk: Spotkanie w sprawie spamu

»
2006-04-20 14:00

W związku z kończącym się Miesiącem Przeciwdziałania Oszustom, a także ogólnej potrzebie informacji na temat spamu, Koło Naukowe Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na spotkanie poświęcone problematyce niechcianej korespondencji przesyłanej drogą elektroniczną - „SPAM, SPAM, lovely SPAM…”, które odbędzie się 20 kwietnia 2006, o godzinie 13:00.

Strona internetowa Koła Naukowego Prawa Własności Intelektualnej UG

Program:
Dr Wojciech Wiewiórowski (WPiA UG)
Podstawy prawne: uregulowania dotyczące tego problemu: co na ten temat mówią przepisy prawa polskiego oraz europejskiego?

Justyna Kurek (UOKiK)
Ochrona konsumenta przed spamem. Możliwości walki z niechcianą i niezamawianą korespondencją. Działalność UOKiKu dotycząca przeciwdziałaniu spamowi.

Piotr Waglowski (Instytut Nauk Prawnych PAN)
Jakie są realia? Co nas czeka? Co można zmienić? Podsumowanie.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>