Sprawdź czy istnieje internetowa znajoma

Komenda Stołeczna Policji opublikowała notatkę zatytułowaną "Zatrzymani za rozbój". Wynika z niej, że pobito i okradziono chłopaka, którego wcześniej sprawcy zwabili w dogodne dla siebie miejsce. Zwabili zaś ponoć udając młodą dziewczynę "flirtującą" przez internet...

W notatce opublikowanej na stronie KSP czytamy : "Dwaj sprawcy rozboju zostali zatrzymani przez policjantów z Pragi Południe. Niewinnie zapowiadające się spotkanie z młodą dziewczyną skończyło się tragicznie dla Artura O. Mężczyzna został podstępnie zwabiony, następnie pobity i okradziony.

Policjanci już od jakiegoś czasu pracowali nad tą niecodzienną sprawą. Wszystko zaczęło się od tego, że Artur O. za pośrednictwem Internetu poznał dziewczynę. Po kilku dniach spędzonych na wspólnych rozmowach postanowili się spotkać. Wszystko zostało ustalone. Mężczyzna miał odwiedzić swoją internetową „koleżankę” u niej w domu. Gdy przyjechał do niej pod blok, aby upewnić się, że dobrze trafił, spytał o adres dwóch mężczyzn stojących przed wejściem do klatki schodowej. Wszystko się zgadzało, nic nie wzbudziło podejrzeń pokrzywdzonego. Adam O. wszedł do klatki - w tym momencie został zaatakowany. Napastnikami okazali się mężczyźni, których chwilę wcześniej pytał o adres. Napastnicy pobili i ukradli mężczyźnie telefon komórkowy, dokumenty i kluczyki od samochodu. Gdy sprawcy odjechali z miejsca zdarzenia jego samochodem, poszkodowany od razu zaalarmował o tym zdarzeniu Policję. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zabezpieczyli ślady, jakie pozostawili po sobie mężczyźni. Rozpytali osoby, które były świadkami tego pobicia. W toku podjętych przez policjantów działań wyszło na jaw, że internetowa znajoma wcale nie istnieje. Mężczyzna został podstępnie zwabiony przez napastników w miejsce, w którym mogli bez przeszkód dokonać rozboju.

Na podstawie sporządzonego rysopisu funkcjonariusze zatrzymali Adama M (28 l.). Pokrzywdzony rozpoznał w nim swojego napastnika. Teraz tylko kwestią czasu było odnalezienie i zatrzymanie drugiego ze sprawców. Wczoraj rano policjanci zatrzymali Arkadiusza M (25 l.). Teraz obaj mężczyźni znajdują się w komendzie na Pradze Północ. Za kradzież i pobicie grozi im nawet do 15 lat więzienia.

Karol Jakubowski, Zespół Prasowy; na podstawie informacji od asp. sztab. Aliny Wądołkowskiej, oficer prasowy KRP Warszawa VII".

Ciekawe.

Miło mi też czyta się informacje pochodzące z serwisu Policji, pod którą podpisany jest jakiś żywy, odpowiedzialny człowiek. Fajnie. Tak trzymać.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>