Adwokaci mogą się ogłaszać, ale jeszcze nie reklamować

Naczelna Rada Adwokacka, nowelizując kodeks etyczny, zdecydowała, że adwokaci będą mogli publikować w mediach ogłoszenia o swej działalności. Czy otwiera mi się furtka, dzięki której zacznę zarabiać na życie?

Jak pisze Rzeczpospolita za PAP: adwokatom wolno będzie publikować ogłoszenia o swych specjalizacjach, tytułach naukowych, publikacjach, dodatkowych kwalifikacjach lub dotychczasowym przebiegu kariery zawodowej. Nadal jednak nie będzie możliwe natarczywe atakowanie klientów informacją (czyli też niedopuszczalne będzie rozsyłanie ofert mailem). Zabronione będzie publikowanie cenników usług. Nadal zakazana jest klasyczna reklama, czyli działania zmierzające do "pozyskania konkretnego klienta w sposób wartościujący".

W następnym numerze Palestry można będzie znaleźć znowelizowany kodeks (będzie obowiązywał od tej publikacji właśnie).

Jeśli chodzi o mnie, to ja chętnie na swoich łamach będę pomagał kancelariom w publikacji "ogłoszeń o ich działalności". Gdyby byli zainteresowani - wystarczy się ze mną skontaktować. Dogadamy się.

Przeczytaj felieton: Marketingowe podejście do zawodu

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

To też ciekawe

Maltan's picture

Nie reklama, a poszukiwanie adwokatów. Mam mieszane uczucia, jeżeli taka instytucja jak MON daje takie ogłoszenia.

Pilne!!! Potrzebni adwokaci.

Radca Prawny Podlega pod: Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych
radca prawny ppłk Renata SMAGAłA

Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych w Warszawie poszukuje adwokatów ze znajomością Międzynarodowego Prawa Konfliktów Zbrojnych oraz Prawa Resortowego MON do obrony żołnierzy podejrzanych o popełnienie przestępstwa w związku ze służbą poza granicami państwa w dniu 16 sierpnia 2007r. w miejscowości Nangar Khel w Islamskiej Republice Afganistanu.

Zainteresowanych adwokatów prosimy o składanie swoich ofert do dnia 27 listopada 2007r. do godz. 15.30 na adres:

MON

Wojciech

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>