Za zasługi dla rozwoju informatyzacji w Polsce

Taca z odznaczaeniamiDziś w MSWiA odbyła się uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń państwowych nadanych przez Prezydenta RP za zasługi dla rozwoju informatyzacji w Polsce. Na wniosek Ministra Nauki i Informatyzacji Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej nadał mi Krzyż Zasługi. Mimo młodego wieku spotkało mnie zatem duże wyróżnienie. Tym większe, że w sali konferencyjnej ministerstwa zjawiło się bardzo szacowne grono odznaczonych.

Cytuję za serwisiem MSWiA: "Wicepremier Dorn w krótkim wystąpieniu pogratulował odznaczonym i wyraził wielkie uznanie za ich zasługi". W uroczystości wziął również udział były Minister Nauki i Informatyzacji, prof. Michał Kleiber. Od siebie dodam, że Wicepremier Dorn w ciepłych słowach wyrażał się o pracy swojego poprzednika na stanowisku szefa resortu odpowiedzialnego za inforamtyzację.

Wręczenie orderów i odznaczeń

Ordery i Odznaczenia wręczał w imieniu Wicepremiera, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Ludwika Dorna Podsekretarz Stanu Grzegorz Bliźniuk.

Wręczenie orderów i odznaczeń

Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski został odznaczony prof. Władysław Turski

Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczeni zostali: Andrzej Blikle, Wacław Iszkowski oraz Zygmunt Mazur

Order Odrodzenia Polski ustanowiony został w 1921 r. Nadawany jest za wybitne zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu, a zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej podejmowanej z pożytkiem dla kraju, za szczególne zasługi dla umacniania suwerenności i obronności kraju, dla rozwoju gospodarki narodowej, służby publicznej, za wybitną twórczość naukową, literacką i artystyczną, za wybitne zasługi dla rozwoju współpracy Rzeczypospolitej Polskiej z innymi państwami i narodami.

Złotym Krzyżem Zasługi odznaczeni zostali: Małgorzata Kalinowska-Iszkowska oraz Zdzisław Szyjewski.

Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczono: Dariusza Boguckiego, Ireneusza Dąbrowskiego, Aleksandra Frydrycha, Piotra Fuglewicza, Zdzisława Kaletę, Władysława Majewskiego, Marka Manieckiego, Marka Miłosza i Alicję Myszor.

Brązowymi Krzyżami Zasługi odznaczono: Jana Macka, Macieja Rogalskiego oraz autora niniejszego serwisu, Piotra Waglowskiego.

Brązowy Krzyż Zasługi

Odznaczenie Krzyż Zasługi ustanowione zostało w 1923 roku. Krzyż Zasługi nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa i obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, a także za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

Piotr Waglowski w MSWiA

Postanowienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 października 2005 r. o nadaniu odznaczeń (M.P. z dnia 23 grudnia 2005 r.)

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Gratulacje!

bukwa's picture

Gratuluję odznaczenia za ogrom pracy organicznej włożonej w rozwój SI :-)

Ło w mordę...

Olgierd's picture

Gratuluję :-) Chlebowy to chociaż medal czy taki do powieszenia tylko? ;-)

--
Olgierd
JID: olgierd@jabber.org ||| gg: 3657597

Gratuluję...

...serdecznie :)

:) Dziękuje

VaGla's picture

Serdecznie dziękuje. Dla mnie to wyróżnienie ze względu na osoby, które wraz ze mną w tej olbrzymiej sali konferencyjnej MSWiA stanęły w jednym rządku. Ja sobie stanąłem na końcu, gdyż tak wynikało z mojego wkładu, z rangi odznaczenia, które mi życzliwie Prezydent nadał (a też z racji nazwiska, co to się na "w" zaczyna), więc siłą rzeczy znam swoje miejsce w szeregu. Cóż.

Po południu wróciłem do prozy życia: bieganie po urzędach, załatwianie spraw... W efekcie głowa mnie rozbolała od ilości dokumentów, rubryczek, czasem absurdalnego przepisywania z jednej kartki papieru na drugą tych samych informacji, które następnie ktoś przepisywał jeszcze w inne miejsce i wręczał mi wydruk, tylko, że ze stemplem i podpisem urzędnika. To zaś trzeba zawieźć czasem tylko trzy przecznice dalej, a czasem trzeba wieźć pół miasta. Ale to temat na odrębną historię do opisania. Musi poczekać do czasu, gdy już się uporam ze sprawami formalnymi. Dziś się okazało, że przenieśli mi urząd skarbowy. Czyli jeszcze nie koniec katorgi.

A co do Krzyża, to nie jest chlebowy (zresztą nie ma takiej kategorii), gdyby było inaczej, to nie musiałbym się martwić o środki utrzymania, tylko sobie pisać książki (na przykład), albo bym mógł się na doktoracie skupić (niebawem mnie pogoni zarówno promotor jak i uczelnia). Ciężkie jest życie niezależnego konsultanta.
--
[VaGla] Vigilent Android Generated for Logical Assasination

Gratulacje :)

Xanth's picture

Miło, że wreszcie zostałeś poważnie doceniony :)

Bez Ciebie by się nie udało

VaGla's picture

Dziękuję Xanthciq :) Bez Ciebie by się nic nie udało. Takiego admina mieć, to jest dopiero splendor i sława :) Tak więc myślę, że to po części dla Ciebie też ten Krzyż :)
--
[VaGla] Vigilent Android Generated for Logical Assasination

Człowiek jedzie na urlop, ki

LadyA's picture

Człowiek jedzie na urlop, kilka dni nie zagląda do internetu, a tu proszę! Gratulacje Panie Piotrze z powodu wyróżnienia!

A wie Pan, że na stronach Sejmu jeszcze nie udostępnili tych projektów ustaw, o których Pan pisał w odniesieniu do reformy mediów elektronicznych? Jako człowiek odznaczony może by im Pan powiedział kilka "ciepłych słów", to może opublikują?

Dziekuję :)

VaGla's picture

Myślę, że mnie też by się jakiś urlop przydał. Co do stron Sejmu, to ja niestety nie mam takiej mocy sprawczej, by "spowodować" opublikowanie na stronach Sejmu projektu aktu normatywnego, o którym piszą wszystkie gazety, czy głośno jest w innych mediach. Myślę, że Pani mnie przecenia :) Za gratulację serdecznie dziękuje :)
--
[VaGla] Vigilent Android Generated for Logical Assasination

Przyłączam się do gratulacji

... tak trzymaj :)

Trzymam :)

VaGla's picture

Dziękuje :) Trzymam, trzymam... Wręcz nie mogę się puścić. Bosz.. czemu doba ma tyle tylko ile ma godzin...
--
[VaGla] Vigilent Android Generated for Logical Assasination

Vagla górą!

wireq's picture

Piotrze, serdeczne gratulacje!!! To jedyna, pozytywna wiadomość tej jesieni.

jak milo czytac o znajomych, ktorzy zaszli daleko...

Vagla, gratuluje :)
Ty wiesz, ze ja zawsze w Ciebie wierzylam...
Ale zebys az tak daleko zaszedl wierzac w to co robisz, to chyba nawet sam sie nie spodziewales :)
Bardzo gratuluje i zycze dalszych sukcesow.
Twoja znajoma z czasow studenckich Victoria od_dwoch_miesiecy Iwanowska :)

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>