Ogólnopolska Konferencja Naukowa: Społeczne aspekty internetu

2005-12-02 12:00

Konferencja, organizowana przez Instytut Socjologii UW, Wydział Psychologii UW oraz Instytut Dziennikarstwa UW ma posłużyć wymianie myśli i prezentacji wyników badań dotyczących społecznych aspektów internetu. Jej celem jest także integracja coraz liczniejszego środowiska polskich badaczy i badaczek internetu. Jej tematyka dotyczy zarówno zjawisk i procesów zachodzących w cyberprzestrzeni, jak i interakcji światów online i offline.

Konferencja odbędzie się w dniach 2-3 grudnia (piątek i sobota) w Warszawie, w sali balowej Tyszkiewiczów-Potockich na terenie campusu centralnego Uniwersytetu Warszawskiego. Dokładny adres i wskazówki, jak tam dotrzeć, znajdują się na stronie organizacyjnej.

Udział w konferencji jest bezpłatny zarówno dla prelegentów, jak i słuchaczy.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>