Porozmawiajmy o demokracji
W dniu dzisiejszym planowane jest spotkanie, w czasie którego zgromadzeni będą mogli podyskutować o znaczeniu internetu dla systemu demokratycznego. Czy internet wygra z demokracją parlamentarną?
Pewne problemy demokracji postrzegać można jako symptomy niewłaściwej komunikacji społecznej: o sprawach ważnych komunikujemy się przy pomocy haseł odbijających się echem po mediach. Jednocześnie jednak zupełnie nowy system komunikacji znajduje się trakcie eksplozji. Już teraz tworzy on nowe środowiska, narzuca styl porozumiewania się. Jednak pomysły jego zastosowań do realizacji społecznej woli w polityce szybko okazują się naiwne.
Spotkanie 8 listopada będzie wolną wymianą doświadczeń środowisk informatyków, socjologów i polityków i ma służyć wzajemnej inspiracji. Rozpocznie się o godz 17:00 w Warszawwie, w sali Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (ul.Zgoda 11 VI piętro). Wstęp wolny.
Organizatorem spotkania jest stowarzyszenie Inicjatywa 33
- Login to post comments
Piotr VaGla Waglowski
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>