Skazanie w Moskwie za numery kart kredytowych

Jak pisze Paweł Krawczyk na łamach Computerworlda: sąd w Moskwie wydał wyroki za "kradzieże pieniędzy z cudzych kart kredytowych". Skazani to młodzi mężczyźni, można by rzec - nastolatkowie, a wyrok jest "jednym z pierwszych tego typu w Rosji".

Computerworld: "Trzej mężczyźni w wieku 18-19 lat zajmowali się cardingiem czyli handlem numerami skradzionych kart kredytowych oraz zakupionymi na te karty towarami".

Dowiadujemy się, że w stosunku do tej trójki moskiewski sąd zawyrokował o karach pozbawienia wolności do lat 5, ale w zawieszeniu (chodzi o zawieszenie wykonania kary?). Kraviec, możesz podać źródło newsa? :)

Update:
Skazani to Борис Позднеев, Олег Рыжиков oraz Сергей Дмитриев. A źródło to bezpeka.com za CNews.ru

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>