Zbliża się Szczyt, zewrzyjmy szeregi...

Już niebawem rozpocznie się Światowy Szczyt Społeczeństwa Informacyjnego w Tunisie. Z tej okazji można się spodziewać wzmożonej aktywności związanej z walką o rząd dusz.

American Information Resource Center (U.S. Consulate General) informuje na przykład o możliwości uczestniczenia w czacie z ambasadorem Davidem Grossem, amerykańskim koordynatorem komunikacji międzynarodowej i polityki informacyjnej w Biurze ds. Gospodarki i Biznesu Departamentu Stanu. Temat czatu to oczywiście zbliżający się Światowy Szczyt Społeczeństwa Informacyjnego (WSIS). Czat odbędzie się 2 listopada o godz. 17:00 (w języku angielskim). Informacje na temat czatu oraz wcześniejszego zarejestrowania się/lub przesłania pytań dostępne są na stronie usinfo.state.gov.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>