legal art projects - o co tu chodzi?

Takie sobie zasoby serwisu, w których znajdują się ciekawostki luźno powiązane z prawem społeczeństwa informacyjnego, a które (w założeniu) mają mieć zacięcie artystyczne:

alternatywny kodeks karny
Projekt artystyczny zrodzony podczas jednego z burzliwych posiedzeń przy parującej kawie, gdy różne dziwne pomysły przychodzą ludziom do głowy.
Monitor Polski "be"
Kategoria stworzona na specjalne zamówienie Fluida. Podobno "paszkwil" ma swoją ugruntowaną pozycję w historii światowej prasy!
nie deptać prawników
Dowcipy o prawnikach, wymiarze sprawiedliowści, organach ścigania. Kto to wszystko wymyśla?
tapety
Kategoria zawiera grafiki nadające się bardziej lub mniej do tego, by umieścić je jako komputerowe tapety

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>