Wokół CEPiKu...
Kolejane artykuły o jednym z główniejszych systemów informatycznych Rzeczpospolitej Polskiej ostatnich czasów: CEPiK, o uruchomieniu któego zdecydował w 1997 roku Sejm, a który miał być uruchomiony do połowy 1999 roku.
Gazeta Wyborcza: "Miał być błogosławieństwem dla kierowców i policji. Błyskawicznie identyfikować skradzione auta i piratów drogowych. Ale system Centralnej Ewidencji Kierowców i Pojazdów (CEPiK) wciąż nie jest sprawny. Pochłania za to kolejne miliony"
Wcześniej Wyborcza opublikowała inny tekst: "CEPiK będzie gotowy... za rok": "Wykonawca systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) podpisał z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) kolejny aneks. To oznacza, przedłużenie prac Softbanku nad budową CEPiKu do 30 września 2006 roku. Pierwotnie zakładano ukończenie systemu do końca tego roku"
- Login to post comments
Piotr VaGla Waglowski
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>