Wokół CEPiKu...

Kolejane artykuły o jednym z główniejszych systemów informatycznych Rzeczpospolitej Polskiej ostatnich czasów: CEPiK, o uruchomieniu któego zdecydował w 1997 roku Sejm, a który miał być uruchomiony do połowy 1999 roku.

Gazeta Wyborcza: "Miał być błogosławieństwem dla kierowców i policji. Błyskawicznie identyfikować skradzione auta i piratów drogowych. Ale system Centralnej Ewidencji Kierowców i Pojazdów (CEPiK) wciąż nie jest sprawny. Pochłania za to kolejne miliony"

Wcześniej Wyborcza opublikowała inny tekst: "CEPiK będzie gotowy... za rok": "Wykonawca systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) podpisał z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) kolejny aneks. To oznacza, przedłużenie prac Softbanku nad budową CEPiKu do 30 września 2006 roku. Pierwotnie zakładano ukończenie systemu do końca tego roku"

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>