Lider informatyki w Teatrze Narodowym

Odbyła się Wielkia Gala w Teatrze Narodowym w Warszawie, podczas której ogłoszono wyniki najnowszej edycji konkursu Lider Informatyki. Organizatorem konkuresu jest Computerworld - Tygodnik Menedżerów i Informatyków. Tygodnik na swoich łamach stwierdza: "cel konkursu od lat pozostaje ten sam. Jest nim podkreślanie rosnącej roli informatyki w funkcjonowaniu polskiej gospodarki i administracji publicznej".

Było dużo radości, publiczność reagowała żywiołowo, a kto nie był niech naprawdę żałuje. Laureaci odebrali statuetki i dyplomy... Tytuł Lidera Informatyki przyznawany jest w pięciu kategoriach: Przemysł, Finanse i Bankowość, Handel i Usługi, Organizacje Użyteczności Publicznej oraz Administracja Państwowa w uznaniu zasług za wzorowe i konsekwentne wykorzystanie narzędzi informatycznych w budowaniu przewagi konkurencyjnej firmy oraz poprawy zarządzania instytucjami i urzędami publicznymi.

Energetyczny koncert VooVoo

Galę uświetnił niezwykle energetyczny (jak zwykle) koncert VooVoo (to tylko mnie ręka latała).

Waglewski i Waglowski na Gali

- Szkoda, że masz niewłaściwe nazwisko.
- To ty masz niewłaściwe.

Lista finalistów oraz laureatów na stronie Computerworlda

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>