Porównanie stanu prawa w UE - czy to w ogóle możliwe?

Pewna firma ogłosiła udostępnienie "pierwszego uniwersalnego przewodnika opartego o sieć internetową, umożliwiającego porównywanie najistotniejszych kwestii prawnych w krajach europejskich". No proszę. Jak tu obejść zakaz reklamy prawników?

W każdym razie chodzi o program "Directors Law of Europ". Wymaga rejestracji. Nie chciało mi się nawet szukać ile kosztuje korzystanie z tego narzędzia. Podejrzewam, że sporo, ale mogę się wszak mylić...

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Hmmm nie wiem jak jest z kwes

Hmmm nie wiem jak jest z kwestia reklamowania prawnikow na ten przyklad w krainie szalonych prawnikow czyli USA moze ktos mnie oswieci w tej kwestii bo nie wiem dokladnie ale wydaje mi sie,ze w zgodzie z idea liberalizmu w gospodarce a uslugi prawnicze niewatpliwie sa istotna czescia ogolnie pojetej gospodarki sa też tam dostepne reklamy usług prawniczych >> jestes dobry to,to pokaż a będziesz miał następnych klientów wtedy więcej zarobisz .U nas wszystko jest postawione na głowie w imię mniej lub bardziej szczytnych haseł,nieprawdopodobnych wytycznych z Brukseli czy też zwykłej głupoty ludzi "produkujących" prawo.
Niestety zyjemy w rzeczywistosci fikcji zakaz sprzedazy narkotyków hmmm owszem jest ale jak to pokazuje jeden news na stronie mozna to zrobić w sieci i dostac grzeczną elegancką przesyłkę z kraju tulipanów i dziurawych serów :) ( na poczcie nie ma psów wąchaczy co by obwąchały sobie te paczuszki ?? A jak będę chciał zamowić w sieci "wybuchowe kebaby" od towarzyszy Osamy tez nie obwąchają ?? ).Tak samo jest z reklamą usług prawniczych widocznie wielu ludzi bawi tworzenie absurdalnej rzeczywistosci,ale bójcie się bo Polacy do Unii weszli a wiadomo to naród co 200 lat kombinował i kombinuje dalej i tak przekombinujemy że i reklamę usług prawniczych wykombinujemy.
Ja zgłaszam pierwszy pomysł Agencja Towarzyska Prawników czynna 24h na dobe godzina z prawnikiem w pokoju z usługą oralną za 100 zł z usługą pisemną 250 zł trzecia godzina gratis :)
Pozdr
Urbi

"Współczuję tym, którzy nie piją. Wstają rano i wiedzą, że cały dzień będą się czuć tak samo."
F. Sinatra

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>