Obowiązkowy abonament TPSA

Gazeta Wyborcza: "Czy w TP SA można zamówić Neostradę bez abonamentu telefonicznego? Nie. UOKiK zastanawia się, czy Telekomunikacja nie nadużywa w ten sposób pozycji dominującej"

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął dwa postępowania antymonopolowe wobec TP SA. UOKiK zbada łączenie przez TP SA standardowych planów taryfowych z dodatkowymi usługami oraz świadczenie usługi szerokopasmowego dostępu do internetu - czyli Neostrady.

W tym drugim przypadku UOKiK sprawdzi, czy TP SA oferuje ją jedynie tym klientom, którzy wykupili usługę połączeń telefonicznych, co zdaniem urzędu mogłoby stanowić nadużycie pozycji dominującej, blokujące konkurencję.

Nasz narodowy France Telekom znów na celowniku.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

odmowa neostrady

TPSA odmowilo mi skorzystania z neostrady dlatego ze mam abonament socjalny, mam postawiony warunek ze jezeli zmienie abonament okolo 60zl/m-c to wtedy bede mogla skorzystac uwazam to za bezprawie! Dlaczego mam zmieniac abonament, kiedy rzadko korzystam z telefonu w domu? Prosze o wyjasnienie dlaczego TPSA robi z nami co chce?

a robi?

Zdaje się, że przy obecnym stanie prawnym, usługę analogiczną do neostrady mogą świadczyć również inne firmy i mogą to robić po liniach TPSA i bez względu na wysokość abonamentu płaconego TPSA. Sugerowałbym rozejrzenie się po ofertach konkurencyjnych firm, jeżeli oferta TPSA jest dla Pani nie do przyjęcia.

Pozdrawiam!

Zamów łącze u innego

Zamów łącze u innego operatora, oni nie robią takich kłopotów.

To prawda

Ja złożyłem podanie w Neti, w tym czasie miałem w TP pakiet socjalny bo z telefonu domowego prawie nie korzystam, TP odpowiedziało Neti, a tym samym i mnie, że założenie internetu z przyczyn technicznych jest niemożliwe. Poszedłem więc do oddziału TP, i stał się cud, od razu przyczyny techniczne znikły, musiałem JEDYNIE podpisać umowę na wyższy abonament i trzy dni potem miałem Neostradę. Nie chcę tu pisać co do dziś myślę o TP, w złym słowa znaczeniu.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>