E-podatki - relacje

W dniu 20 kwietnia w siedzibie Ministerstwa Finansów odbyły się publiczne konsultacje w ramach projektu e-podatki.

Na stronie Ministerstwa Finansów dostępna jest relacja ze spotkania oraz prezentacje i komentarze (co warto podkreślić prezentacje i dyskusja została udostępniona jako mp3!!!): "Blisko 150 osób z ponad 50 firm informatycznych oraz instytucji naukowych prezentowało swoje doświadczenia, koncepcje i rekomendacje w zakresie rozwiązań elektronicznej obsługi podatnika, zastosowania narzędzi internetowych w obsłudze obywatela i elektronicznego obiegu dokumentów".

Władysław Majewski na liście dyskusyjnej PTI podsumował: "Regulamin praktycznie wykluczał dyskusję. Zgłoszone zostały 34 wystąpienia, z których na każde przewidzianych było 15 minut. Co kilka wystąpień przewidziane były półgodzinne lub 15 minutowe przerwy. W efekcie spotkanie rozpoczęło się o 10.00, a skończyło nieco po 20.00"

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>