Zmiana terminu konferencji

Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego uprzejmie informuje o zmianie terminu konferencji naukowej pn. "Prawo umów elektronicznych" z dnia 21 października 2005r. na dzień 27 października 2005 r.

Zmiana niniejsza podyktowana jest niezwykle ważnym wydarzeniem naukowym, jakim będzie międzynarodowe spotkanie naukowców zajmujących się szeroko  pojmowaną problematyką aspektów komunikacji elektronicznej, które odbędzie się w dniach 28-29 października 2005r. na Wydziale Prawa, Administracji i  Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W spotkaniu wezmą udział m.in.:

 • Prof. Anttiroiko, Department of Regional Studies, Tampere, Finlandia;

 • Prof. Bing, Norwegian Research Center for Computers and Law, Oslo, Norwegia;

 • Prof. Botein, Media Center, New York Law School, USA;

 • Prof. Dumortier, Interdisciplinary Centre for Law & IT, Leuven, Belgia;

 • Prof. Grosheide, Center for Intellectual Property Law, Utrecht, Holandia;

 • Prof. Kilian, Institut für Rechtsinformatik, Hanower, Niemcy;

 • Dr. Liebwald, Arbeitsgruppe Rechtsinformatik, Wiedeń, Austria

 • Prof. Nesson, Berkman Center for Internet & Society, Harvard, USA;

 • Prof. Schmidt, Afd Recht & Informatica, Leiden, Holandia;

 • Dr Westkamp, Queen Mary Intellectual Property Research  Institute, Londyn, WB;

 • Prof. Wiebe, Abteilung für Informationsrecht und Immaterialgüterrecht Wirtschaftsuniversität Wiedeń, Austria.
 • Na 28 października 2005r. planowane są wykłady zaproszonych gości, a następnego dnia odbędzie się spotkanie połączone z prezentacją poszczególnych jednostek oraz z dyskusją  nad aktualnymi i przyszłymi trendami prawa nowych technologii. Szczegóły opublikowane zostaną niebawem na stronach internetowych CBKE - cbke.prawo.uni.wroc.pl.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>