System prokuratury

Życie Warszawy, "Rusza system internetowy, który zmieni polską prokuraturę": "Akty oskarżenia wysyłane bezpośrednio do sądowych komputerów- śledczy w sekundę sprawdzą, że podejrzany ma sprawę w innej części kraju - umożliwi to prokuratorski Internet".

Dziennikarz stawia pytania: " Czy prokuratorski Internet może być kopalnią informacji dla wszelkiej maści mafiosów i aferzystów? Czy uda im się złamać zabezpieczenia?" I zaraz odpowiada: "Wydaje się jednak, że będą musieli obejść się smakiem, bo dostępu do danych chronią nie tylko specjalne zabezpieczenia, ale i system haseł". No tak... to powinno wystarczyć... tylko do czego?

[Przeczytaj felietony: Aby spać mógł ktoś oraz Proszę wstać! Sąd idzie!

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>