Konferencja Prawo E-Biznesu

Fundacja Wspierania Informatyki PROIDEA oraz Kancelaria Prawna Prawa Międzynarodowego Paluch i Wspólnicy zapraszają na Konferencję "Prawo E-Biznesu" z cyklu Przedsiębiorstwo - Informatyka - Internet. Konferencja odbędzie się dnia 1 kwietnia 2005 roku (piątek) w Krakowie (w Centrum Hotelarsko Konferencyjnym "Witek").

Podczas Konferencji poruszona zostanie między innymi problematyka: ochrony prawnej elektronicznych baz danych, ochrony prawnej domen internetowych, podpisu elektronicznego, zatrudniania kadry informatycznej, pozyskiwania środków finansowych z Unii Europejskiej na projekty związane z nowymi technologiami.

Szczegółowe informacje o Konferencji znajdziecie Państwo na stronie Fundacji PROIDEA. Konferencja skierowana jest do przedsiębiorców branży IT, osób pragnących rozpocząć działalność gospodarczą z wykorzystaniem Internetu, a także wszystkich osób zawodowo związanych z nowymi technologiami, Internetem lub handlem elektronicznym. Udział w Konferencji jest płatny.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>