Patenty: czy będzie restart?

Prezydium Parlamentu Europejskiego (czy może Konferencja Przewodniczacych, albo Konwent Seniorów?) zgodziło się na ponowne pierwsze czytanie dyrektywy patentowej.

IDG: "Zapowiadane na dziś posiedzenie prezydium Parlamentu Europejskiego zatwierdziło wniosek Komisji Prawnej PE o wszczęcie od nowa uchwalania dyrektywy patentowej i skieruje go do Komisji Europejskiej. Teraz decyzja zależy od KE, która może lecz nie musi się do niego przychylić".

7thGuard: "Decyzja została podjęta dziś, mimo iż dyskusji na ten temat nie było w opublikowanej wcześniej agendzie spotkania". Rada Unii Europejskiej zapewnia, że poczeka z debatą na temat dyrektywy do czasu udzielenia odpowiedzi przez Komisję.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>