Patenty: list i odpowiedź

Na stronie Ministerstwa Nauki i Informatyzacji dostępna jest treść listów, w tym listu pięciu firm (Alcatel Polska SA, Ericsson Sp. z o.o., Nokia Poland, Philips Polska Sp. z o.o. oraz Simens Sp. z o.o.), w którym apelują one "do Rządu RP o poparcie i zaakceptowanie obecnego projektu zgody politycznej dotyczącej patentowania wynalazków realizowanych komputerowo".

W odpowiedzi Minister Włodzimierz Marciński napisał, że "rząd polski popiera zgodę polityczną dotyczącą zdolności patentowej wynalazków realizowanych z wykorzystaniem komputera sygnalizuje jednakże potrzebę wyeliminowania z niej elementów umożliwiających niejednoznaczną jej interpretację".

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>