Pomówienie na forum: złotoryjski proces

W złotoryjskim sądzie toczy się proces o pomówienie. Oskarżonymi w sprawie są administratorzy portalu zlotoryja.INFO. Dwóch młodych złotoryjan Kasjana S. (18 lat) i Marcina D. (22 lata), prowadzących stronę internetową zlotoryja.info, pozwał do sądu komendant Centralnego Ośrodka Lotniczego Głównej Kwatery ZHP i prezes Stowarzyszenia Spadochroniarzy Rzeczypospolitej Trawers Jan K.

Uważa on, że został w tej dyskusji pomówiony i oskarżył administratorów, którzy - jego zdaniem - umieścili obrażające go wypowiedzi, sugerujące, że prowadzi przestępczą działalność polegającą na indoktrynacji politycznej młodzieży biorącej udział w szkoleniach oraz przygotowuje ją do zbrojnej działalności przeciwko wrogom politycznym.

Administratorzy forum twierdzą, że to nie oni są autorami komentarzy, które znalazły się w prowadzonym przez nich serwisie internetowym.

[zlotoryja.INFO]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>