Kłótnia o chłopaka

W sądzie znalazł się prywatny akt oskarżenia o przestępstwo zniewagi w środkach masowego komunikowania... Wcześniej, poszkodowana miała kłopot z uzyskaniem reakcji administratora forum internetowego w serwisie Clubbing.pl. Wysłała maila do administratora ostrzegając, że w związku z materiałami znajdującymi sie w serwisie zawiadomi prokuratora o popełnieniu przestępstwa. Otrzymała odpowiedź, że serwis chętnie udostępni prokuraturze logi, jednak obelżywy materiał nadal jest tam dostępny.

Gazeta Wyborcza "Proces o wulgarną obrazę w internecie": Zaczęło się od kłótni o chłopaka. Skończyło w sądzie. Diana oskarża Izę, że ta założyła w internecie wulgarny i znieważający ją wątek. Administrator na prośby o usunięcie postów nie zareagował. Przed warszawskim sądem zaczyna się precedensowy proces.

[Zobacz również felieton: Nie każdy uzna, że deszcz pada]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>