Polityczny spam
Z jednej z warszawskich kawiarenek internetowych nieznana osoba wysłała spam wyborczy - zachętę do głosowania w wyborach Parlamentu Europejskiego na kandydata Ligi Polskich Rodzin, Wojciecha Wierzejskiego. Jak stwierdził jeden z administratorów sieci nadrzędnej - wysłano na pewno ponad 2300 sztuk spamu.
Cytując Nospam-pl: "Pikanterii sprawie dodaje fakt, że obsługa kawiarenki, powiadomiona o nadużyciu telefonicznie jeszcze w trakcie wysyłki, odmówiła powstrzymania spamera - a wręcz przekonywała osobę skarżącą, że to jakiś wirus".
Wojciech Wierzejski, kandydat LPR do Parlamentu Europejskiego odpowiedział na pytanie Gazety Wyborczej. Podoba się Panu ten mail? (Wyborcza): Podoba się, bo jest króciutki, choć mało treściwy. Ale przynajmniej nie zapycha kont mailowych tym, którzy sobie tego nie życzą. Gratuluję.... Czy zagłosujesz na spamera? Wirtualna Warszawa nie zagłosuje...
I dalej (podaje to raczej jako przykład, nie jako relację): "Trudno oddać głos na kogoś, kto nie przestrzega zarówno polskiego prawa, jak i internetowych zwyczajów."
[nospam-pl][Gazeta Wyborcza] [Zobacz również artykuł: Spam polityczny]
- Login to post comments
Piotr VaGla Waglowski
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>