Za dużo meta danych

Umieszczanie w treści serwisu internetowego (w kodzie HTML) kilkuset meta-znaczników, które pozostają bez związku z zawartością merytoryczną serwisu, a jednocześnie wpływają na wyniki wyszkiwania w Internecie stanowi delikt nieuczciwej konkurencji na podstawie § 1 niemieckiej ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji - Gesetzes gegen den unlauteren Wettbewerb (UWG), będącej implementacją m.in. dyrektywy europejskiej 97/55/EG.

Tak stwierdził sąd w Essen w opublikowanym niedawno orzeczeniu (PDF) wydanym 26 maja 2004 roku na wniosek działającej na tamtejszym rynku izby gospodarczej.

[Heise.de][Slashdot][Zobacz rónież felieton: Reklamowe meta dane...]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>