Pilny Apel do Rządów i parlamentów

FFII (Fundacja na rzecz Wolnej Infrastruktury Informacyjnej) przygotowała "Pilny apel do Rządów i Parlamentów narodowych" w sprawie dyrektywy dotyczącej patentów na oprogramowanie. "Rządy europejskie są w przeddzień zatwierdzenia projektu dyrektywy pozwalającej na nieograniczone udzielanie i egzekwowanie patentów na "wdrażane komputerowo" algorytmy i metody prowadzenia działalności gospodarczej. Porozumienie osiągnięte przez Radę Ministrów UE 18 maja 2004 uchyla przemyślane i rozważne decyzje Parlamentu Europejskiego i organów konsultacyjnych UE...".

Podpisani apelują o użycie "nadzwyczajnych środków w celu wpłynięcia na prowadzony w Radzie proces legislacyjny dotyczący konkurencyjności".

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>