W3C wolne od tantiem

The World Wide Web Consortium zaakceptowało dokumet W3C Patent Policy, na mocy którego wszystkie technologie stosowane w rozwiązaniach webowych wspieranych przez konsorcjum jako standardy, będą dostępne bez opłacania tantiem. Innymi słowy - nie staną się standardami te rozwiązania, które chronione są patentami. Takie rozwiązania nie będą rekomendowane przez organizację. [Cnet][Slashdot]

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

W3C dobrze WIE

Nie wiem czy to nawet byłoby możliwe. Pewnie prowadziłoby do konieczności zakupu dodatków, które umożliwiałyby dopiero tworzenie działających rozwiązań webowych. Do tej pory:
- Apache
- PHP
- MySQL
- JavaScript
- Html
- CSS
(może jakaś nazwa, z ostatnich liter SLEPT :-) )

Pozwala nam spać spokojnie przez długie lata. A wszystkie one są free ;-] Brakuje tylko jakiegoś porządnego programu graficznego.
Sądzę, że powyższy news może dotyczyć nowego standardu HTML 5, który ma wprowadzać powszechny język opisu strony zdynamizowany o nowoczesne niezbędniki. Jest jakiś nowy news na ten temat?

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>