Wirtualny miecz

Jak pisze Dziennik Internautów za Enterem: "Qiu wypożyczył miecz Zhu, ale wkrótce odkrył, że kolega sprzedał cenne trofeum ("smoczą szablę") na aukcji za równowartość ponad 2700 złotych. Zgłosił sprawę policji, ale został wyśmiany - wirtualny miecz w oczach funkcjonariuszy nie kwalifikował się jako przedmiot prawdziwej kradzieży".

Takie było tło morderstwa, jakiego dopuścił się czterdziestojednoletni Qiu Chengwei na Zhu Caoyuanem z Szanghaju, którego ugodził nożem, gdy wyszła na jaw sprzedaż wirtualnego oręża.

Informacja jest z wczoraj, więc nie związana z 1 kwietnia. Zresztą - znalazłem źródłowe inforamcji na Slashdocie, a także na Game Girl Advance i Out-law.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>