Cisza przedwyborcza również w Sieci

W najbliższą niedziele odbędą się wybory przedstawicieli do Parlamentu i do Senatu RP - należy pamiętać, iż cisza przedwyborcza obowiązuje również w Sieci.

Cieszy, że Państwowa Komisja Wyborcza ma już własną domenę i nie musi się już posiłkować komercyjnym portalem...

Bo wcześniej Państwowa Komisja Wyborcza miała swój serwis internetowy, który działał w ramach portalu Wirtualna Polska i nawet miał notę copyrightową: "Copyright © 2000 Wirtualna Polska". Zawsze mnie to zastanawiało jak można było wymyślić taki układ.

Screenshot serwisu PKW w domenie www.pkw.wp.pl
Screenshot serwisu PKW, dostępnego pod domeną www.pkw.wp.pl. Trochę to dziwne, gdy się widzi strażnika wyborów w komercyjnych zasobach... A dlaczego wybrano ten, a nie inny podmiot? Czy to nie jest przykład wspierania jednego z przedsiębiorstw, które mają działać na konkurencyjnym rynku?

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>