Arbitrzy o stronie

Rzeczpospolita: "...zamawiający nie miał prawa odrzucić oferty. - Ustalenia oparte na wydrukach ze strony internetowej nie mogą być uznane za dowód, że oferowany sprzęt nie spełnia wymagań. Dane umieszczone na stronach internetowych mogą co najwyżej pełnić funkcję ogólnej informacji. Z pewnością nie można ich uważać za dokument ani zindywidualizowaną ofertę wykonawcy".

A chodzi o to, że Centralna Komisja Egzaminacyjna sprawdziła sobie na stronie oferenta czy faktycznie drukarki w ktalogu na stronie i te, opisane w ofercie mają wymagane przez zamawiającego parametry. Tyle, że strona internetowa nie była aktualizowana przez półtora roku i zaawiający nie zauważył dopisku, iż prezentowane parametry mogą ulec zmianie.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>