Przestępstwa przeciwko ochronie informacji i wymiarowi sprawiedliwości

autor:

Barbara Kunicka-Michalska

wydawca:

C.H. Beck

ISBN:

83-7110-295-X

stron:

552

od wydawcy:

Jedyny na rynku tak obszerny komentarz poświęcony problematyce przestępstw przeciwko ochronie informacji i wymiarowi sprawiedliwości.
Omówiono w nim m.in. przestępstwa wywarcia wpływu na czynności urzędowe sądu, składanie fałszywych zeznań, jak też, zaliczane od dawna do jednego z najtrudniejszych zagadnień prawnych, przestępstwa ochrony tajemnicy państwowej, zawodowej, funkcyjnej czy służbowej.
Tytuł jest rekomendowany przez Naczelną Radę Adwokacką.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>