Prawo a etos cyberprzestrzeni

autor:

Dobrzeniecki Karol

wydawca:

Wyd. Adam Marszałek

ISBN:

83-7322-703-2

od wydawcy:

Celem niniejszej pracy jest ukazanie roli prawa, jako jednego z czynników kształtujących etos cyberprzestrzeni. Teza, głosi, że siła oddziaływania prawa i jego wpływ na kształtowanie się stosunków społecznych w cyberprzestrzeni różni się od tego, który znamy z rzeczywistości materialnej.

kilka słów od siebie:

Mylić się będzie ten, kto oceniać będzie niniejszą pracę po objętości. Istotnie - 130 stron wraz z przypisami - to, jak na książkę prawniczą, niewiele. Jednak autor na tych stronach prowadzi rozważania podstawowe dla każdego, kto tematem cyberprzestrzeni się interesuje. Warta polecenia, gdyż analizuje podlegający ocenom styl życia społęczności internautów. Ich etos.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>