Phreaking w Polsce

Do Sądu Rejonowego w Lesznie w woj. wielkopolskim trafił akt oskarżenia przeciwko trzem Internautom. Oskarża się ich o kradzież impulsów telefonicznych o wartości ponad 530 tysięcy złotych. Jedną z 'rzeczy' którą zabezpieczyła policja w tej sprawie jest "korespondencja internetowa o sposobach oszukiwania firm telekomunikacyjnych".

[PAP]

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Właśnie skasowałem komentarz

VaGla's picture

Niedawno "otworzyłem nieco" serwis na możliwość komentowania umieszczonych w nim notatek. Wcześniej swoje komentarze mogły zostawiać jedynie osoby, które autoryzowały się przez założenie konta w serwisie (a i tak nie bez moderacji, chyba że dany użytkownik zyskał nieco mojego zaufania ;). Teraz zaś swój komentarz mogą zostawić również osoby, które w serwisie konta nie posiadają, co nie oznacza, że każdy komentarz się na stronie pojawi. Z serwisu korzystają różne osoby. Ja sam chciałbym wierzyć, że serwis ten może być interesującym źródłem informacji (wiele dowiedziałem się już z komentarzy, które czytelnicy pozostawili pod moimi notatkami).

Przy tej okazji pragnę zatem napisać, że pomimo pewnego otwarcia się na świat - będę kasował takie komentarze, jak ten, który niniejszym skasowałem (chociaż może źle się wyraziłem, gdyż właśnie go zaraz zacytuje z pamięci: "powiem tylko tyle HAHAHA!", czy coś takiego; nie chciałbym rozczarowywać stałych czytelników czymś takim).

--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

czytelnik w krawacie jest mniej awanturujący się

ksiewi's picture

Uważaj VaGla - ja kiedyś upomniałem swoich czytelników, żeby dyskutowali na temat i się chyba poobrażali przez to :)

I już nie dyskutują?

VaGla's picture

:) Ja nikogo nie upomniałem :) Jedynie publicznie poinformowałem, że kasuje takie komentarze. Myślę, że to uczciwe podejście. Może powinienem napisać jeszcze jakie komentarze są mile widziane, by nie być posądzonym o cenzurowanie serwisu? Hmm.. Idealnie byłoby gdyby coś wnosiły do sprawy. Ale przecież nie mam takich możliwości, by zmuszać kogoś do dyskusji. Prowadząc listę dyskusyjną dowiedziałem się, że jeśli chodzi o prawo, to więcej jest zwykle pytań na takich listach i w komentarzach, niż odpowiedzi. Super byłoby gdyby w każdym komentarzu były odpowiedzi, ale to sytuacja idealna, która pewnie się nie zdarzy.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>