Niekomercyjna inicjatywa Indeks 73 poszukuje prawnika

Poproszono mnie o opublikowanie następującego ogłoszenia: "Indeks 73 nawiąże stałą współpracę z prawnikiem specjalizującym się w prawie autorskim. Zapewniamy honorarium". Osoby zainteresowane taką współpracą proszone są o kontakt do 10 sierpnia 2008 r.

Inicjatywa Indeks 73 skupia przedstawicieli środowisk artystycznych i naukowych, działających na rzecz obrony konstytucyjnej wolności sztuki, badań naukowych oraz prawa do swobodnego dostępu do dóbr kultury (art. 73 Konstytucji RP).

Zgodnie z nadesłaną deklaracją - Indeks 73 "zamierza podjąć zdecydowane działania przeciwko zapisom w planowanej nowelizacji prawa autorskiego, mogącym doprowadzić do tworzenia dalszych ograniczeń w dostępie do kultury (prawodawca przewiduje m.in. ograniczanie dozwolonego użytku osobistego i zaostrzenie kar wobec osób wymieniających się plikami przez internet)".

Więcej informacji o działalności Indeksu 73 na stronie internetowej www.indeks73.pl

Osoby zainteresowane podjęciem współpracy proszone są o kontakt do 10 sierpnia 2008: Lidia Makowska, lidka [małpka] indeks73.pl, tel. 603 656 833.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>