Uciera się "nowe" prawo autorskie

"W Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego trwają intensywne prace, mające na celu nowelizację prawa autorskiego" - taki komunikat pojawił się przy okazji spotkania Sekretarza Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Żuchowskiego z... Robertem W. Holleymanem, prezydentem organizacji Business Software Alliance. Dla ułatwienia dopiszę, że BSA w Polsce nie jest zarejestrowanym stowarzyszeniem...

Komunikat w tej sprawie (chociaż bez dopisku o rejestracji, który pozwoliłem sobie dodać samodzielnie, a na wszelki wypadek, żeby upewnić się czy od ostatniego razu, gdy sprawdzałem, nic się nie zmieniło, sprawdziłem również w KRS i nie ma tam podmiotu który nazywałby się "Business Software Alliance" ani też takiego, który nazywałby się "BSA") opublikowano na stronie Ministerstwa Kultury: SPOTKANIE WICEMINISTRA PIOTRA ŻUCHOWSKIEGO Z PREZYDENTEM BUSINESS SOFTWARE ALLIANCE [5.06.2008]. Czytamy tam:

5 czerwca 2008 Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Żuchowski oraz Dyrektor Departamentu Prawno-Legislacyjnego MKiDN Jarosław Czuba spotkali się z Robertem W. Holleymanem, prezydentem organizacji Business Software Alliance, która aktywnie uczestniczy w spotkaniach międzyresortowego Zespołu do Spraw Przeciwdziałania Naruszeniom Prawa Autorskiego i Praw Pokrewnych i jest członkiem Koalicji Antypirackiej.

Podczas spotkania Sekretarz Stanu Piotr Żuchowski poinformował, że w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego trwają intensywne prace, mające na celu nowelizację prawa autorskiego. Jak podkreślił, jako resort jesteśmy otwarci na budowę dobrego prawa chroniącego prawo autorskie i własność intelektualną.

PS.
Ktoś może się zastanawiać dlaczego komunikat wymienia trzy osoby, a na zdjęciu opublikowanym na stronie ministerstwa przy stole siedzi osób pięć (i kim są te dodatkowe osoby), ale pewnie będzie to czepianie się.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Czy ktoś z CC albo FWiOO

Czy ktoś z CC albo FWiOO zamierza wejść w proces lobbingowy, bo wydaje mi się że najwyższa pora powalczyć o zgodność licencji.

SKS

Czyżbym pierwszego pana od lewej strony rozpoznał jako Mikołaja Sowińskiego z kancelarii SKS?

Londyn?

Londyn? Londyn? Nie ma takiego miasta, jak Londyn. Jest Lądek Zdrój.

Pozdrawiam,

Mikołaj

PS. A gdzie jest to zdjęcie, bo przeoczyłem...

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>