Wykład w UPRP: "Zdolność patentowa wynalazków informatycznych"

2008-04-18 11:00
2008-04-18 13:00
Etc/GMT+2

Zarząd Zrzeszenia Rzeczników Patentowych Prowadzących Kancelarie zaprasza "sympatyków Zrzeszenia" na wykład "Zdolność patentowa wynalazków informatycznych", który wygłoszony zostanie przez Pana Jőrga Machek - Dyrektora Wydziału Software Europejskiego Urzędu Patentowego.

Zaproszenie dostępne jest na stronie Polskiej Izby Rzeczników Patentowych, wykład (chociaż na stronie Izby nagłówek wiadomości mówi o "szkoleniu") odbędzie się w Urzędzie Patentowym RP przy Al. Niepodległości 188, s. 557 (nowy budynek UP, V piętro). Wykład będzie tłumaczony na j.polski. Na stronie Urzędu Patentowego nie znalazłem anonsu tego wykładu. Nie wiem również jakie są warunki uczestnictwa (czy wstęp jest wolny, czy trzeba się rejestrować, albo dostać szczególne zaproszenie...)

Odwiedź stronę Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>