Prawdziwe życie

Prawdziwe życie

Czasem słońce, czasem deszcz (a, jak na powyższym obrazku: czasem nadchodzi wiosna, po której na chwilę pojawia się zima). Jak to w życiu.

Czasami dzieje się tak, że działania "w realu" powodują skutki w Sieci. Może być też odwrotnie - coś wirtualnego, chodzi przecież o obieg informacji, może nieść za sobą konsekwencje w życiu realnym. Wiadomo o co chodzi: za haking kara w postaci zakazu korzystania z komputera; albo inny przykład: utopienie laptopa z danymi w prawdziwej wannie prokuratora. Ludzie ostatnio coraz częściej nagrywają to, co się dzieje w rzeczywistości. Takie nagrania potem funkcjonują w drugim, wirtualnym życiu.

Odwiedź dział "real life" niniejszego serwisu.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>