IV Kongres Bezpieczeństwa Sieci

2008-02-20 10:00
2008-02-21 18:00
Etc/GMT+1

opis:
Zostałem zaproszony, by w czasie IV Kongresu Bezpieczeństwa Sieci wygłosić referat "Czy administrator niezabezpieczonej sieci powinien ponosić odpowiedzialność za współsprawstwo?". W ramach Kongresu odbędą się 3 równoległe konferencje: Firewall & VPN GigaCon, Network Security GigaCon, Secure Mail GigaCon. Mój referat ma zainaugurować pierwszy dzień obrad (20 lutego, godz. 09:30). Mam tremę.

Organizatorzy kierują zaproszenie do udziału w Kongresie do osób odpowiedzialnych za strategię i utrzymanie bezpieczeństwa w firmach, administratorów bezpieczeństwa, osób odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji dotyczących wyboru i zakupu rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, firm, które w swojej działalności gospodarczej korzystają z sieci, e-maila, rozliczeń internetowych itp. oraz szerokiego kręgu firm i instytucji wykorzystujących nowoczesne technologie: branży informatycznej, bankowej i finansowej, przemysłu, telekomunikacji oraz administracji i sektora publicznego. Planują, że kongres zgromadzi ok. 700 uczestników.
Udział we wszystkich trzech konferencjach organizowanych w ramach Kongresu jest BEZPŁATNY dla uczestników. Organizatorzy prowadzą jednak weryfikację zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie wcześniejszej rejestracji.

lokalizacja:
Hotel Sheraton, ul. B. Prusa 2, Warszawa

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>