Przyjazne Prawo Autorskie

2007-03-13 11:00
2007-03-13 14:30
Etc/GMT+1

lokalizacja:
Warszawa, hotel Sheraton

opis:
Konsorcjum "Przyjazne Prawo Autorskie" organizuje konferencję "Przyjazne Prawo Autorskie"...

W obliczu trwających w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego prac nad nowelizacją ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych polscy i zagranicznymi goście, znawcy prawa autorskiego, praktycy i uczestnicy rynku omówią istniejące rozwiązania prawne i możliwe kierunki nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Swoją obecnością zaszczycą nas min. światowej sławy specjaliści prawa autorskiego - prof. Adolf Dietz, z Instytutu Własności Intelektualnej Maxa Planca, oraz Monika Staudt z niemieckiej organizacji zbiorowego zarządzania GEMA. Udział w panelu eksperckim zapowiedział Sekretarz Stanu w MKiDN Jarosław Sellin.
Lista panelistów
Słowo wstępne wygłosi mec. Jacek Białobrzeski – Przedstawiciel Konsorcjum Przyjazne Prawo Autorskie.
1. DHC prof. dr Adolf Dietz – Instytut Prawa Własności Intelektualnej Maxa Plancka;
2. dr Monika Staudt – niemiecka Organizacja Zarządzania Zbiorowego GEMA;
3. prof. dr Winfried Bullinger – Partner w kancelarii prawnej CMS Hasche Sigle;
4. prof. dr hab. Marian Kępiński - Kierownik Katedry Prawa Europejskiego, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu;
5. Jarosław Sellin - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego;
6. dr Marek Bukowski - Instytut Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego;
7. dr Katarzyna Lasota - Senior Associate, CMS Cameron McKenna;
8. Karol Kuch – Wspólnik w kancelarii prawnej Grynhoff, Woźny i Wspólnicy;
9. prof. UW dr hab. Monika Czajkowska-Dąbrowska - Instytut Prawa Cywilnego Uniwersytetu Warszawskiego;
Konferencję poprowadzi Kuba Strzyczkowski

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>