Kultura 2.0. Media, sztuka, dziedzictwo – cyfrowy wymiar przyszłości

2006-12-06 10:00
2006-12-07 16:00
Etc/GMT+2

lokalizacja:
Warszawa, Pałac Kultury i Nauki

opis:
Konferencja „Kultura 2.0” to miejsce spotkania i dyskusji na temat wyzwań, jakie stoją przed polską kulturą w konfrontacji z coraz bardziej cyfrową rzeczywistością. Adresatem konferencji są szeroko rozumiane środowiska kultury – twórcy, menedżerowie, przedstawiciele mediów i przemysłów kultury, osoby odpowiedzialne za politykę kulturalną, przedstawiciele firm technologicznych uczestniczących w konwergencji.
Jaka przyszłość czeka media?
Jak będziemy tworzyć i uczestniczyć w kulturze?
Jak tworzyć i pielęgnować cyfrowe dziedzictwo kulturowe?
Jak zarządzać kulturą?
Jak prowadzić politykę kulturalną?
Na te pytania odpowiedzi szukać będą najwybitniejsi polscy eksperci wspierani wiedzą i doświadczeniem znawców tematu z Europy i Stanów Zjednoczonych.
Więcej na stronie organizacyjnej

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>