Konferencja "Bezpieczny Internet" w Poznaniu

2006-10-27 10:00
2006-10-27 15:00
Etc/GMT+2

lokalizacja:
Poznań

opis:
Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja Dzieci Niczyje wraz z partnerem lokalnym -Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu, serdecznie zapraszają dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych, dostawców usług internetowych, właścicieli kawiarenek internetowych, przedstawicieli władz lokalnych, reprezentantów organizacji społecznych, policji i mediów jak i inne osoby zamieszkałe w województwie wielkopolskim, zawodowo zainteresowane edukacją na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie, do uczestnictwa w konferencji "Bezpieczny Internet".
Konferencja odbędzie się 27 października 2006 roku w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu przy Al. Niepodległości 18/19.
Więcej na stronach Dziecko w Sieci

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>