Koncert dla Romka - 19 lipca, Gniazdo Piratów

Koncert dla RomkaŻeglowanie po morzu i "surfowanie po internecie" może mieć wiele wspólnego. Zwłaszcza dla osób, które nie widzą. Romek Roczeń postanowił przełamać bariery i zorganizował rejs po Bałtyku dla osób niewidomych. Jeśli chodzi o internet - to właśnie Romek jest tym moim kolegą, o którym pisałem w felietonie Internet? Nie widzę problemów!. Dzięki rozmowom z nim zacząłem bardziej zwracać uwagę na problem dostępności zasobów internetowych dla osób niewidomych i niedowidzących. Dziś Romka czeka długa rehabilitacja. Za rejs Zawiszą Czarnym zapłacił wysoką cenę.

Przez ostatni rok Romek Roczeń organizował rejs „Zobaczyć Morze” na Zawiszy Czarnym. Udało mu się. Zabrał w rejs po Bałtyku 16 niewidomych osób. W trakcie 10 dni Zawisza Czarny przepłynął 680 mil morskich na trasie Gdynia – Oslo i dotarł bezpiecznie do portu. Podczas postoju Zawiszy w Oslo Romek spadł z zejściówki na żaglowcu i w efekcie tego upadku pękł mu drugi krąg szyjny. Przez najbliższe miesiące Romka czeka ciężkie leczenie i długa rehabilitacja.

Płyta Romka Roczenia - ChłodniaGrupa przyjaciół związana z Gniazdem Piratów postanowiła pomóc jego rodzinie (Romek ma dwójkę małych dzieci) zbierając pieniądze na leczenie. W związku z tym 19 lipca w środę – tradycyjny dzień Roczeniowych występów - odbędzie się koncert, z którego cały dochód zostanie przekazany Romkowi i Magdzie. Dzień wcześniej - 18 lipca, odbędzie się taki koncert w Gdynii, w Contrast Cafe. Organizatorzy zapraszają na koncert wszystkich, którzy cenią i lubią Romka.

Obok okładka płyty Romka, zatytułowanej "Chłodnia". Link prowadzi do inforamcji na temat tego gdzie można tę płytę kupić.

Warszawski koncert dla Romka rozpocznie się 19 lipca o godz. 17:30 i potrwa do późnych godzin nocnych. Bilety będą kosztowały 10 zł.

Wystąpią:

17:30 Wyciągnięci z Mesy
18:00 B.O.R.Y.
18:35 Strefa Mocnych Wiatrów
19:20 Trzy Akordy
19:50 Qcza
20:25 Latający Holender
21:15 Andrzej Korycki i Dominika Żukowska
22:05 Nautilus
22:55 Black Velvet
23:40 Fajer
00:30 Piotr Kostka Godecki
01:10 Ponton Band

Imprezę prowadzić będzie Mirek "Kowal" Kowalewski.

W trakcie koncertu będą przeprowadzone licytacje. Organizatorzy szukają chętnych do ofiarowania przedmiotów do wylicytowania.

Każdy chętny do ofiarowania pieniędzy na rzecz Romana i Magdy, może to zrobić również za pośrednictwem banku wpłacając pieniądze na konto:

Fundacja Gniazdo Piratów, Warszawa, ul.Ogólna 5,
Bank Millennium 47 1160 2202 0000 0000 7024 4448
z dopiskiem: „Roman”

Przeczytaj również artykuł Romka Roczenia: Internet - równy dostęp?

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>