Co zablokowali tym razem?

Dziś ma się okazać jakie treści zablokowały władze chińskie podczas "przerwy" w działaniu wyszukiwarek portali Sina.com i Sohu.com (która to przerwa rozpoczęła się trzy dni temu).

Gazeta.pl: "Według chcącego zachować anonimowość pracownika Sina.com, zamknięte bazy danych są cenzurowane przez odpowiednie komórki rządowe. Dodał, że nie wiadomo, jakie treści są cenzurowane. Okaże się to dopiero w czwartek, gdy wyszukiwarki zostaną uruchomione ponownie."

Myślę sobie, że stopniowo coraz mniej osób będzie emocjonowało się podobnymi doniesieniami, zakładając, że "widocznie tak musi być, że władze cenzurują internet". Czy tak właśnie powinno być?

Przeczytaj również:

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>