e-Deklaracje i PWPW cd.
Niedawno odnotowałem podpisanie umowy z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych S.A, w sprawie pilotażu projektu e-Deklaracje. Dziś odnotuję, że minister skarbu odwołał Macieja Flemminga ze stanowiska prezesa PWPW. Wedle doniesień prasowych - PWPW straciła 45 mln zł na chybionych inwestycjach.
Rzeczpospolita: "PWPW jest państwową firmą i niemal monopolistą: produkuje dowody osobiste, paszporty, prawa jazdy, druki akcyzy, banknoty. "Rz" dotarła do raportu, jaki sporządzili dla MSWiA i Ministerstwa Skarbu członkowie rady nadzorczej PWPW. Nowa rada działa od marca. Z jej raportu wynika, że wytwórnia straciła kontrolę nad spółkami, którymi obrosła przez ostatnich kilka lat, a jej kapitał wypływał do prywatnych firm. Właśnie z tego powodu po 9 latach urzędowania odwołany został prezes PWPW Maciej Flemming. "
Odwołanie z funkcji prezesa PWPW miało miejsce wczoraj.
Tymczasem dziś w Gazecie Prawnej więcej o umowie w sprawie pilotażu w artykule Nie będzie opóźnień w e-deklaracjach: "Po okresie niepewności i zastanawiania się nad tym, którą ofertę wybrać, resort finansów zdecydował się na rozwiązanie, które eksperci uważali za najbardziej prawdopodobne, czyli pilotaż przygotowany przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych. Firma ta przeprowadzała już podobny pilotaż w 2003 roku w Krakowie i uzyskała pozytywne recenzje zarówno w resorcie, jak i u ekspertów."
- Login to post comments
Piotr VaGla Waglowski
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>