Wykład Saundersa w Krakowie

2006-05-30 17:00

Szkoła Prawa Amerykańskiego, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na wykład Kevina Wall Saundersa. Wykład zatytułowany jest "CHILDREN, MEDIA, FREE SPEECH - THE PERSPECTIVE OF AMERICAN LAW"

Profesor Kevin Wall Saunders (Michigan State University) jest amerykańskim prawnikiem, filozofem i matematykiem. Zajmuje się swobodą wypowiedzi w kontekście rozwiązań prawnych, które mają na celu ochronę dzieci przed szkodliwym wpływami w mediach elektronicznych i grach komputerowych. Napisał liczne prace naukowe, opinie przyjaciela sądu (amicus curiae) i występował jako ekspert m.in. przed Senatem Stanów Zjednoczonych.

Profesor Saunders przedstawi swój pogląd na debatę toczącą się na ten temat od wielu lat w Stanach Zjednoczonych i proponowane rozwiązania prawne. Wykład wygłosi po angielsku.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>