Godzilla czy Przeminęło z wiatrem? Internet a kino

2006-06-13 18:00

Creative Commons Polska (http://creativecommons.pl) zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu Salon Creative Commons, pod tytułem „Godzilla czy Przeminęło z wiatrem? Internet a kino”. Będziemy rozmawiać o wpływie internetu na kinematografię, innowacyjnych sposobach dystrybucji filmów, zaletach i wadach otwartych modeli dystrybucji filmow.

Organizatorzy zaprosili do rozmowy na temat tworzenia i dystrybucji filmów w epoce internetu: Leszka Bogdanowicza – szefa projektu telewizji interaktywnej TVP, Łukasza Rondude – kuratora w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie i współtwórcę archiwum „Entuzjaści” oraz Jarosława Jaworskiego – filmowca niezależnego i współorganizatora festiwalu filmu niezależnego TOFFI w Toruniu. Spotkanie poprowadzi Alek Tarkowski, koordynator Creative Commons Polska.

W czasie spotkania zostanie zaprezentowana nie pokazywana dotychczas w Polsce animacja 3D „Elephant's Dream”, będąca przykładem produkcji i dystrybucji filmu na otwartych zasadach. Zaprezentowane zostaną również polskie filmy amatorskie z kolekcji projektu „Entuzjaści”, których archiwum zostanie niedługo udostępnione online przez Centrum Sztuki Wspolczesnej.

Miejsce spotkania: Warszawa, Klubokawiarnia Chłodna 25.
Data: 13 czerwca 2006, godz. 18.00
Adres: Ul. Żelazna 75a (róg Chłodnej)
Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie http://creativecommons.pl/salon

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>