Oszuści na aukcjach... Byli, są i będą?

Aukcje. Zawsze fajny temat. Serwisy aukcyjne robią "co mogą" z oszustami, głównie blokują konta, gdy, po sygnale od oszukanych, przeanalizują już aktywność kontrahenta o wątpliwej uczciwości. Policja. No cóż. Policja również robi "co może".

Internet Standard: "Co powinien zrobić człowiek oszukany na platformie aukcyjnej? Posłać zawiadomienie przedstawicielom serwisu, zgłosić problem Policji. Co powinien zrobić człowiek, który wykonał już obydwie czynności i widzi, że oszust jest nadal bezkarny? Może powiadomić media. Ewentualnie może wyrywać sobie włosy z głowy".

Przeczytaj felieton: Kto da więcej elektronicznego handlu?

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>