Hazard nielegalny? No to co?

Wydatki na hazard online przewyższają dziesięciokrotnie wydatki na internetową pornografię. W Polsce prowadzenie gier hazardowych w internecie oraz granie w takie gry jest niezgodne z prawem. W Polsce nawet nie można ich reklamować, ale serwisy hazardowe zupełnie sobie z tego nic nie robią. Władze są bezradne.

Gazeta Wyborcza: "Tysiące kibiców i miliony telewidzów oglądających środowy mecz Polska-Estonia w Ostrowcu obejrzały reklamy internetowej firmy hazardowej Expekt.com. Ta sama firma została też strategicznym sponsorem Górnika Zabrze. Reklamuje się na stronach internetowych klubu, zawodnicy mają jej logo na koszulkach. Ogłoszenia internetowych firm bukmacherskich można też znaleźć w gazetach sportowych i oczywiście w sieci".

I dalej: "Zakazana jest także jakakolwiek jego reklama. - Rzeczywiście, ma pan rację - przyznaje Tomasz Cieślik z firmy Sportfive, która kupiła prawa do reklamy od Polskiego Związku Piłki Nożnej i sprzedała powierzchnię portalowi Expekt.com"

W tekście Gazety znaleźć można też przywołanie raportu firmy eMarketer na temat światowego rynku hazardu online. 17 stron, 37 plansz, prawie 700 dolarów kosztuje. Zacznę pisać takie raporty. Omówienie raportu na stronach Yahoo!, TODAYonline.

Na stronach Sejmu RP znaleźć można przedstawioną przez Ministra Finansów Informację o realizacji ustawy o grach i zakładach wzajemnych w 2004 roku (PDF). Ciekawy dokument. 63 strony. Za darmo.

Przeczytaj felieton: Czerwone wygrywa czarne przegrywa

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Chwalę się ;-)

Olgierd's picture

No tu akurat mam coś do powiedzenia z praktyki ;-) swego czasu udało mi się doprowadzić do zablokowania pewnego nielegalnego przedsięwzięcia bukmacherskiego. Smaczku sprawie dodaje fakt, iż był on własnością pewnej znanej w światku usenetowym osoby ;-)

--
Olgierd
JID: olgierd@jabber.org ||| gg: 3657597

***.pl też reklamuje hazard

Minder's picture

Właśnie dostałem email od ***.pl, w którym znalazłem reklamę strony hazardowej ***-**-****.com. O, pardon - dostałem raczej gratisowy bon o wartości 5 PLN. Zastanawiam się co z tym zrobić ;)

[Gwiazdki są moją ingerencją w treść tego postu - VaGla]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Członek Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji, ekspert w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego Ministerstwa Rozwoju, felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również Członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>