II edycja konferencji PKI SmartCards GigaCon 2005

2005-11-29 12:00

Jak piszą organizatorzy: Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w drugiej edycji konferencji, która swą tematyką obejmuje dwa, niezwykle ważne zagadnienia w funkcjonowaniu współczesnego biznesu elektronicznego. Chodzi o infrastrukturę klucza publicznego i karty inteligentne.

PKI (ang. Public Key Infrastructure), czyli Infrastruktura Klucza Publicznego, to pojęcie wciąż stosunkowo nowe, które pojawiło się przede wszystkim wraz z rozwojem internetu i działalności biznesowej na nim w dużej mierze opartej. Bezpieczeństwo informacji elektronicznej opiera się na wykorzystywaniu coraz doskonalszych technik szyfrowania, certyfikatach cyfrowych, podpisie elektronicznym oraz oprogramowaniu uwierzytelniającym; są to zagadnienia, które na pewno będą omawiane w poszczególnych sesjach tematycznych.

SmartCards - karty inteligentne, karty chipowe – jeszcze kilka lat temu uznawane za techniczną nowinkę, dziś są już obowiązującym standardem. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, począwszy od kart SIM używanych w telefonii komórkowej, poprzez bilety w komunikacji, karty stałego klienta i karty rabatowe, a skończywszy na systemach zabezpieczeń i monitoringu dostępu do pomieszczeń w budynku. W zakładach pracy karta pozwala rejestrować i rozliczać czas pracy, ułatwia zarządzanie personelem i może pełnić funkcję tzw. „elektronicznej portmonetki”, dzięki której pracownik może dokonywać bezgotówkowych zakupów w siedzibie swojej firmy (np. w sklepie, bufecie).

SESJE TEMATYCZNE:

PKI
podpis cyfrowy
e-faktury
rozwiązania software’owe
PKI w przedsiębiorstwie
Audyty systemów PKI

SmartCards
bezpieczeństwo kart chipowych
wdrożenia SmartCards w przedsiębiorstwie
sprzęt (karty, czytniki)
programowanie kart SIM

Udział w konferencji jest BEZPŁATNY, jednakże warunkiem uczestnictwa jest dokonanie wcześniejszej rejestracji. Uczestnikom konferencji zapewniamy komplet materiałów konferencyjnych, przerwy kawowe, możliwość uczestniczenia w wybranych sesjach wykładowych.

Strona konferencji

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>