Uzależniony od komunikacji tekstowej

Dziewiętnastoletni Szkot - jak się wydaje - jest uzależniony od przesyłania wiadomości. W ciągu 12 miesięcy wydał na ten cel cztery i pół tysiąca funtów. W ciągu jednego miesiąca wysłał około 8 tysięcy miali. Uzależnił się również od komunikacji SMSowej. Wreszcie zaopiekowała się nim organizacja the Renfrewshire Council on Alcohol (RCA)

O szkockim przypadku donosi the Register powołując się na Beeb (jak rozumiem - chodzi o BBC).

Problem uzależnienia od internetu (zarówno od komunikowania się przezeń jak i gier online) pojawił się również w Polsce. Przeczytaj felieton Co zrobić z uzależnieniem od Internetu?

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>