Sharman Networks zapowiada apelację

Firma Sharman Networks ogłosiła, iż ma zamiar złożyć apelację od niedawnego wyroku w sprawie KaZaa, wydanego przez australijski sąd federalny. Zgodnie z nim firma musi spełnić kilka warunków, by działać legalnie.

Jak pisze Zdenet, że w oświadczeniu przedstawiciele firmy zapowiedzieli apelację od tych części werdyktu, w których firma nie odniosła sukcesu.

Na marginesie: orzeczenie sądu w sprawie Universal Music Australia Pty Ltd v Sharman License Holdings Ltd [2005] FCA 1242 (5 September 2005) jest już dostępne w internecie.

W orzeczeniu sądu federalnego można doszukać się takich tez, w których firma odniosła sukces, a mianowicie to, że sąd nie uznał, że firma łamie prawa autorskie.

W kolejnym tekście ZDNnet donosi, iż sąd będzie w stanie wysłuchać złożonej przez Sharman Networks apelacji w lutym lub marcu 2006 roku. Jednak wcześniej firma musi spełnić warunki przewidziane w orzeczeniu (czyli m.in. wprowadzić modyfikacje do sposobu wyszukiwania tak, by nie znajdowano utworów na których wykorzystanie nie zgodzili się dysponenci praw autorskich).

Komentarze dostępne są w serwisie Slashdot. Na stronach Sharman Networks nadal brak stanowiska w tej sprawie.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>