Ustawa o ochronie danych osobowych. Komentarz.

autor:

Arwid Mednis

wydawca:

Wydawnictwo Prawnicze

ISBN:

83-219-0778-4

stron:

166

od wydawcy:

Publikacja stanowi komentarz do ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych. Autor omawia szczegółowo m.in. problematykę z zakresu dostępu, zastosowania środków zabezpieczających, przetwarzania danych oraz sankcji wprowadzonych przez ustawodawcę w tym akcie prawnym.

kilka słów od siebie:

Jest też cytowane w decyzjach GIODO wydanie drugie tej książki...

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Ktos wypisuje sie z kosciola i rzada wydania aktu chrzsztu?

Jest ostatnio taka glosna sprawa wypisania sie jednego Pana (taksowkarz z Olecka) z kosciola. Naglosnia to teraz gazeta wyborcza w artykule "Rzuc kosciol"

Ten pan wypisal sie juz legalnie z kosciola poprzez akt apastazji, teraz jeszcze chce zabrac lub wymazac akt chrzsztu. Sprawa jest w sadzie, ktory ja nie przyjol, ale zainteresowany odwoluje sie itd. Mam przyjaciol ktorzy sie tez zajmuja, (raczej ucza) prawem, ale chcialem jeszcze was jako fachowcow poprosic o opinie:Czy wydanie zaznaczam wydanie ,zniszczenie lub zamazanie samego aktu chrzsztu jest mozliwe w swietle tej ustawy czy tez nie? Sam akt apastazji czyli wypisanie juz sie dokonal, poprzez wpisanie adnotacji do aktu chrzsztu i oczywiscie obustronne pisemne oswiadczenia.

Drugie pytanie :Czy jesli zaistniala jakakolwiek relacja pomiedzy np mna a inna osoba ,lub urzedem lub instytucja panstwowa czy prywatna itp, to czy obydwie strony maja prawo przechowywac BEZTERMINOWO ! dokumenty w tym dane osobowe, czy tez nie? Co by sie stalo gdyby ktokolwiek odkryl po jakims czasie i wypisaniu sie,ze np. kogos oszukalem?Przeciez druga strona nie ma wtedy ZADNEGO DOWODU ! ,ze tam bylem,ze taki fakt zaistnial? Ktos mnie zasugerowal,ze ta utawa jest niedoskonala ,wiec prosze o opinie i z gory dziekuje.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>